محصول به سبد خرید اضافه شد
0

مردی که تعطیلی نداشت

دسته‌بندی: دسته بندی نشده
تاریخ: 8 آبان 1400
بازدید: 1 بازدید
محمدحسین فرج نژاد

مردی که تعطیلی نداشت،خاطراتی از طلبه خستگی‌ ناپذیر؛حسین فرج نژاد همزمان با چهلمین روز درگذشت او توسط انتشارات شهید کاظمس روانه بازار شد.

محمدحسین فرج‌نژاد طلبه مجاهد و‌ اندیشمند خستگی‌ناپذیر در شب عید قربان، 29 تیرماه 1400 به همراه خانواده‌اش آسمانی شد.

عشق به سربازی امام زمان او را بر آن داشت تا در سنین نوجوانی، مدرسه تیزهوشان یزد را ر‌ها کرده و عازم حوزه علمیه قم شود. از همان روز‌های اول علاوه بر دروس حوزه، دشمن‌شناسی و رسانه را نیز با جدیت پیگیری می‌کرد. برگزاری دوره‌های متعدد و اردو‌های دانش‌آموزی، طلبگی و دانشجویی را از همان سال‌های اول طلبگی آغاز کرد. خودش اهل قلم بود و اصرار داشت که شاگردانش نیز دست به قلم شوند. فعالیت‌های خود را محدود در قم یا یزد نکرده بود، از سیستان و بلوچستان گرفته تا سوریه و یمن، به فکر محرومین و مستضعفان و جهان اسلام بود. ساعت‌ها مطالعه و تدریس در زمینه‌ یهودیت، صهیونیسم و رسانه، شامه‌اش قوی کرده بود. تکیه کلامش به رفقا این بود: «بچه‌ها بجمبید! وقت کمه، خیلی کار داریم.»

کتاب «مردی که تعطیلی نداشت»، خاطراتی از طلبه خستگی‌ناپذیر و‌ اندیشمند مجاهد حسین فرج‌نژاد در قطع رقعی و 200 صفحه  به قلم محسن مؤمنی همزمان با چهلمین روز آسمانی‌شدنش توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

در برشی از این کتاب می‌خوانیم:

شما همگی به آقا مرتضی آوینی ارادت دارید، شهید آوینی هنرش در چه بود؟ در اینکه تحلیلگر سینما بود؟ نه! هنر شهید آوینی این بود که سینما را از منظر یک عقبه فکری و معرفتی می‌دید.

به نظرم استاد فرج‌نژاد، راه شهید آوینی را خیلی عمیق‌تر، قوی‌تر و دقیق‌تر حتی از خود شهید آوینی ادامه داد. البته شهید آوینی هم سن زیادی نداشت، شهید آوینی هم در حال رشد  بود، نسبت به سنش یک حکیم بود. مرحوم استاد فرج‌نژاد هم این راه را ادامه داد البته با دغدغه‌های دین شناختی، فلسفی و فقهی.

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی بوکاکو، مرکز خرید انواع کتاب عمومی بزرگسال، کودک و نوجوان و پلنر در ایران است.
تمامی حقوق این سایت متعلق به پاتوق کتاب شیراز می باشد.

لوگو پاتوق کتاب